تاریخ انتشار بازی‌ها از تریلر رویداد CES 2021 شرکت سونی پاک شد

شرکت سونی جزئیات زمان انتشار بازی‌ها را از تریلر رویداد CES 2021 خود پاک کرد و تریلر تازه تنها جزئیاتی از بازی‌های فرست-پارتی را نشان می‌دهد.

هفته‌ی پیش شرکت سونی تریلری در زمان برگزاری رویداد CES 2021 منتشر کرد که جزئیات زیادی از بازی‌های آتی شرکت‌ها و تاریخ انتشار برخی از آن‌ها را نشان می‌داد. حالا در میان تازه‌ترین اخبار بازی مطلع شدیم که سونی به عقب بازگشته و تاریخ انتشار بسیاری از بازی‌ها را از تریلر رویداد CES 2021 حذف یا عوض کرده است. در نوشته‌های ریز بخش پایینی تریلر اصلی متوجه خواهید شد که سال ۲۰۲۳ میلادی برای عرضه‌ی بازی Pragmata شرکت کپکام درج شده است؛ با اینکه این اثر قبلاً برای انتشار در سال ۲۰۲۲ در نظر گرفته شده بود. همچنین ژانویه‌ی ۲۰۲۲ (دی یا بهمن ۱۴۰۰) برای انتشار بازی Project Athia شرکت اسکوئر انیکس تعیین شده بود که توسعه‌ی آن برعهده‌ی استودیوی لومینوس پروداکشنر است. افزون‌بر این، بازی یادشده برای مدت ۲ سال در انحصار زمانی شرکت سونی خواهد بود.

در تریلر اصلی، تاریخ انتشار دقیق‌تری نیز برای بازی Kena: Bridge of Spirits درج شده بود. پیش از این تنها به ذکر «بهار سال جاری» برای عرضه‌ی این بازی بسنده شده بود، اما تریلر مورد بحث به انتشار آن در مارس ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹ یا فروردین ۱۴۰۰) اشاره داشت. در تریلر اصلی تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ (۱۹ مارس ۲۰۲۱) برای انتشار بازی Returnal، ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد یا تیر ۱۴۰۰) برای انتشار بازی Solar Ash، ژوئیه‌ی ۲۰۲۱ (تیر یا مرداد ۱۴۰۰) برای انتشار بازی Little Devil Inside و اکتبر ۲۰۲۱ (مهر یا آبان ۱۴۰۰) برای انتشار بازی‌های Stray و Ghostwire Tokyo تعیین شده بود.